Урок 5-6

Для здобувачів освіти по професії "Тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва, Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, Водій автотранспортних засобів" 

Курс: Інфориатика

Група № 3, курс 1

Викладач:  Терещенко Олександр Миколайович

Дата проведення заннятя за розкладом - 16 вересня 2022 р

Урок № 5-6 ( 2 години)

Тема:  ЛПР  Знайомство з компютером.


Опрацювати матеріал:

Тема: Клавіатура комп'ютера. Призначення основних клавіш. 

Мета: Навчальна: ознайомити з групами клавіш клавіатури, режимами введення ведення великих літер, навчити змінювати мову введення тексту.

Розвиваюча: розвивати практичні навички роботи з клавіатурою. 

Виховна: виховувати культуру користувача ПК. 


 Клавіатура дуже важлива складова частина комп'ютера. Ви знаєте, що вона використовується для введення у комп'ютер інформації. 

Уважно розгляньте клавіатуру. На ній розташовані клавіші. Вони різні, і написи на них різні. На клавішах угорі ви бачите цифри. Нижче розмістилися три ряди клавіш з літерами українського, російського та англійського алфавітів. На кожній клавіші по дві літери. Щоб вводити слова українською мовою, слід встановити режим української мови. 

Щоб ввести велику літеру, потрібно: 1. Натиснути й утримувати клавішу Ctrl. 2. Натиснути й одразу відпустити клавішу Shift. 3. Відпустити клавішу Shift та Ctrl. Зверніть також увагу на клавіші, які ви вже використовували. Це клавіша Пропуск і чотири клавіші зі стрілками. Ви натискали їх для переходу до наступного слайда при перегляді слайдфільму «Правила роботи зкомп'ютером». Крім того, клавішею Пропуск можна робити пропуски між словами під час введення тексту. 

Для швидкого введення тексту і чисел з клавіатури слід правильно розмістити пальці рук. Умовно поділи клавіатуру на дві частини (праву і ліву) і клавіші зліва намагайся натискати пальцями лівої руки, а клавіші справа - правої. Пропонується таке закріплення клавіш за пальцями лівої та правої руки (рис. 2.26). 

На клавіатурі є базові клавіші - це клавіші з літерами А та О. На них нанесено спеціальні виступи у вигляді рисок або точок. Це допомагає швидко знайти ці клавіші, не дивлячись на клавіатуру. 

Основна позиція рук - Ф_І_В_А (ліва рука) та 0_Л_Д_Ж (права рука). Великі пальці розміщені над клавішею Пропуск. Вказівні пальці натискають: • лівої руки - клавіші з літерами К, Е, А, П, М, И та із цифрами 4, 5; • правої руки - клавіші з літерами Н, Г, Р, О, Т, Ь та із цифрами 6, 7, 8. Середні пальці натискають: • лівої руки - клавіші з літерами У, В, С та із цифрою 3; • правої руки - клавіші з літерами Ш, Л, Б та із цифрою 9. Підмізинні (безіменні) пальці натискають: • лівої руки - клавіші з літерами Ц, І, Ч та із цифрами 1, 2; • правої руки - клавіші з літерами Щ, Д, Ю та із цифрою 0. Мізинці натискають: • лівої руки - клавіші з літерами Й, Ф, Я, Е; • правої руки - клавіші з літерами З, X, ї, Ж, Є та із символа ми -, =, крапка. Великі пальці натискають клавішу Пропуск 

Щоб ввести велику літеру, потрібно: 1. Натиснути й утримувати клавішу Shift. 2. Натиснути й одразу відпустити клавішу з потрібною літерою. 3. Відпустити клавішу Shift. Якщо натиснути клавішу з цифрою, утримуючи натиснутою клавішу Shift, то на екрані відобразиться розділовий знак або спеціальний символ. Наприклад, якщо ти натиснеш клавішу Shift і, не відпускаючи її, натиснеш клавішу з цифрою 1, то введеш знак оклику «!». А якщо натиснеш клавішу Shift і, невідпускаючи її, клавішу з цифрою 7, то введеш знак питання «?». 

Уважно роздивіться клавіші з цифрами і запам'ятайте, які символи, крім цифр, написані на кожній з них. Зверніть увагу, що на клавіатурі розміщено дві клавіші Shift - зліва і справа. Можна натискати будь-яку з них. Це зроблено для того, щоб швидше натискати потрібні клавіші пальцями обох рук. Іноді потрібно, щоб всі літери були великими. Наприклад, у заголовку до тексту. Тоді достатньо натиснути клавішу CapsLock. Тепер всі літери будуть вводитися великими і без використання клавіши Shift. Натиснувши клавішу Caps Lock знову, ви повернетеся до введення малих літер. 

Під час роботи за клавіатурою портібно дотримуватись правил правильного розташування кистів рук для того, щоб запобігти швидкій втомлюваності рук та для зручності роботи. . 

Насьогодні існує велика кількість різновидів клавіатур. Кожний із видів розрахований та підлаштований для зручної роботи користувача за комп'ютером. 

Фізкультхвилинка  

Вправи для очей. Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очi i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло. Повільно поводітъ очима зліва направо i справа наліво о 3 рази. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки о 3 рази. Вправи для рук. Масаж долонь. Покласти руки, зігнутi в ліктях, на край столу. З'єднати долоні разом перед собою. На рахунок раз - кінчики пальців лів руки рівномірно рухаються вниз до кінця долоні правої руки, на рахунок два - вихідне положения, на рахунок три - кінчики пальців правої руки рівномірно рухаються вниз до кінця долоні лівої руки, на рахунок чотири -вихідне положення. 


Виконати тести:  


© 2022 - 2023 нр.
Навчальний блог. Всі права захищені.  

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати